Kursy Języka Angielskiego British Centre

Centrum Egzaminacyjne British Council
w Częstochowie
Witamy w Centrum Egzaminacyjnym British Council w Częstochowie
U nas
uzyskasz informacje na temat egzaminów i certyfikatów z języka angielskiego;
dowiesz się, gdzie i kiedy możesz je zdawać;
zapiszesz się na wybrany egzamin
poznasz pełną ofertę egzaminacyjną dla szkół i grup kandydatów
zapoznasz się z Programem Partnerskim British Council - Addvantage
Informujemy, że nasze centrum posiada także status Platinum Centre Cambridge English Langauge Assessment.

Jakie egzaminy oferujemy?

1. Egzaminy dla dzieci:

to propozycja Cambridge English Language Assessment dla dzieci w wieku 7 - 12 lat. Oferowany na trzech poziomach: Starters, Movers, Flyers, wprowadza dziecko w świat egzaminów, motywując je do dalszej nauki języka.

Więcej informacji znaleźć można na: https://www.britishcouncil.pl/egzaminy/yle-younglearners

2. Egzaminy dla młodzieży

to międzynarodowe egzaminy Cambridge English Language Assessment polecane dla młodzieży w wieku 11 - 17 lat. Zagadnienia i ujęcia tematów są dopasowane do zainteresowań i doświadczeń tej grupy wiekowej. Certyfikat jest ważny bezterminowo, nie różni się niczym od tego w wersji standardowej (na certyfikacie widnieje informacja, że kandydat przystąpił do egzaminu KET, PET lub FCE) i jest uznawany przez te same instytucje rządowe, szkoły i przyszłych pracodawców.

Więcej informacji znaleźć można na: https://www.britishcouncil.pl/egzaminy/ket-key

3. Egzaminy dla dorosłych

IELTS respektowany jest jest przez ponad 7 tys. instytucji na całym świecie, w tym prawie wszystkie uczelnie wyższe w Wielkiej Brytanii i ponad 3 tys. w Stanach Zjednoczonych, a wśród nich prestiżowe uczelnie Ivy League. Ponadto wykorzystywany jest także w procesach rekrutacyjnych przez firmy takie, jak: Coca Cola Inc, Emmerson Direct Communication, Shell International. Oferowany w dwóch modułach (w zależności od potrzeb kandydata): Academic i General Training, z częcią ustną w formacie 1 zdający: 1egzaminator. Wyniki IELTS, dostępne już 13 dnia od daty testu, opisane są na 9-cio stopniowej skali, dokadnie określającej poziom znajomości języka angielskiego osoby do niego przystępującej.

Więcej informacji znaleźć można na: https://www.britishcouncil.pl/egzaminy/ielts

To najpopularniejsze w Polsce i na świecie egzaminy językowe stworzone przez specjalistów z Cambridge English Language Assessment, dostępne zarówno w formie papierowej, jak i komputerowej (poza CPE):

Więcej informacji znaleźć można na: www.britishcouncil.pl

- przygotowane przez specjalistów z Cambridge English Language Assessment, cieszą się powszechną uznawalnością wśród firm i instytucji w Polsce i na świecie. Dostępne są na trzech poziomiach: Preliminary, Vantage i Higher.

Więcej informacji znaleźć można na: https://www.britishcouncil.pl/egzaminy/bec-business

- przygotowany przez Global Legal English, przeznaczony dla prawników oraz studentów prawa egzamin, ocenia znajomość języka angielskiego prawniczego używanego w świecie handlu, prawa, i negocjacji. Oferowany na trzech poziomach: Foundation, Higher i Advanced.

Więcej informacji znaleźć można na: www.britishcouncil.pl/egzaminy/zawodowe-uniwersyteckie/toles

Ponadto, w ofercie egzaminacyjnej British Council znajdują się egzaminy uniwersyteckie i zawodowe, których organizacją zajmuje się bezpośrednio biuro w Warszawie :

Egzaminy wstępne na uczelnie brytyjskie

To test przygotowany przez Cambridge Assessment, wymagany od kandydatów na studia medyczne, weterynaryjne i pokrewne

To egzamin przedmiotowy sprawdzający wiedzę kandydatów starających się o przyjęcie na studia o profilu literaturoznawczym i językoznawczym na Uniwersytecie Oksfordzkim.

To egzamin przedmiotowy sprawdzający wiedzę kandydatów starających się o przyjęcie na filozofię, politologię, ekonomię oraz kierunki pokrewne na Uniwersytecie Oksfordzkim.

To test dla kandydatów starających się o przyjęcie na studia historyczne i pokrewne, sprawdzający ich predyspozycje, a nie wiedzę historyczną.

To dwugodzinny test fizyczno -matematyczny. Egzamin wymaga podstawowej wiedzy z dziedziny matematyki, algebry, rachunkowości, fizyki, mechaniki, optyki, elektryki itp.

Więcej informacji znaleźć można na: www.britishcouncil.pl/egzaminy/zawodowe-uniwersyteckie/egzaminy-wstepne

Egzaminy zawodowe

m.in.: Chartered Institute of Marketing (CIM), Association of Certified Chartered Accountants (ACCA), Prince2 i wiele innych.

Jak zapisać się na egzaminy oferowane przez British Council?

Kandydaci indywidualni rejestrują się online na wszystkie egzaminy Cambridge English i IELTS. Rejestracja na test TOLES i egzaminy dla dzieci YLE jest papierowa. W sprawie rejestracji na egzaminy zawodowe i uniwersyteckie prosimy o kontakt z British Council w Warszawie: exams@britishcouncil.pl lub +48 22 695 59 00

Pełna lista terminów egzaminów Cambridge English i IELTS dostępna jest w naszym Centrum oraz w wyszukiwarce egzaminów - ExamFinder.

Po zarejestrowaniu się na wybrany egzamin, każdy kandydat otrzymuje email z informacjami dotyczącymi płatności (cena egzaminu, termin wpłaty i dokładne dane bankowe).

Od naszych kandydatów nie wymagamy dostarczenia do nas dowodów wpłat!

Kandydaci zgłaszani grupowo przez szkoły lub inne instytucje mogą być rejestrowana na dwa rodzaje sesji egzaminacyjnych, jakie oferujemy:

sesję ogólnodostępną,

dostępną dla każdego. Sesje otwarte organizowane są przez cały rok w 14 centrach egzaminacyjnych British Council w Polsce. Zgłaszani przez instytucję kandydaci zdają egzamin z innymi kandydatami indywidualnymi lub zapisanymi przez innych nauczycieli bądź szkoły. Egzamin odbywa się w pomieszczeniach zapewnionych przez British Council. Rejestracja grupowa na sesje otwarte jest dostępna tylko dla egzaminów w wersji papierowej.

sesję zamkniętą,

organizowaną w siedzibie instytucji wyłącznie dla jej słuchaczy/pracowników. Administrację tego rodzaju egzaminu zapewnia nasze centrum egzaminacyjne. Jedyne warunki, jakie muszą być spełnione przez instytucję zamawiającą to: minimalna liczba kandydatów zapisanych na egzamin (min. 20 osób) oraz odpowiednie pomieszczenie, spełniające oficjalne wymogi sal egzaminacyjnych. Rejestracja grupowa na sesje zamknięta jest dostępna zarówno dla egzaminów w wersji papierowej, jak i komputerowej.

Rejestracja kandydatów odbywa się online na wszystkie egzaminy Cambridge English (poza testami YLE), organizowane zarówno w sesjach otwartych, jak i papierowych.

Rejestracja na egzaminy YLE jest papierowa.

Więcej o rejestracji grupowej znaleźć można na stronie British Council

www.britishcouncil.pl